O nas

KIM JESTEŚMY?

Jesteśmy organizacją pozarządową, która już od ponad 20 lat realizuje projekty na rzecz dzieci, młodzieży, seniorów, osób bezrobotnych i innych grup potrzebujących wsparcia. Nasza organizacja nazywa się Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce, ale dużo osób mówi o nas po prostu Kolping (od nazwiska naszego patrona).

 

Jako Dzieło Kolpinga działamy nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Mamy oddziały w kilkudziesięciu krajach na prawie wszystkich kontynentach! Wyobraź sobie jakie to ciekawe spotkać ludzi z tej samej organizacji, ale np. z Meksyku czy Indii. Realizujemy razem wiele ciekawych międzynarodowych projektów.

 

Chętnie wspieramy młodych ludzi, którzy są liderami i chcą robić coś dobrego w swoim otoczzeniu. Młodzi uczestniczą w działaniach Dzieła Kolpinga w swoich miejscowościach jako grupy pod nazwą Młody Kolping. Realizują własne inicjatywy i projekty na rzecz społeczności lokalnej. Członkowie Młodego Kolpinga mogą uczestniczyć też w licznych spotkaniach i wymianach międzynarodowych. Jeśli spodoba Ci się u nas, z pewnością i Ciebie zaprosimy na niejeden ciekawy wyjazd 🙂

 

19575100_276766326123069_3224678563081114286_o

Więcej o Dziele Kolpinga w Polsce dowiesz się z naszej strony internetowej. Zapraszamy na www.kolping.pl