Jak twórczo wykorzystać odpady

Jak twórczo wykorzystać odpady? Na to pytanie najlepszą odpowiedź ma Pani Agata i Pani Marta z Fundacji Crush On Trash – opiekunki naszych aktywnych, młodych wolontariuszy, którzy pod czujnym okiem pań uczą się pracować twórczo i w duchu upcyklingu. Nie straszne im młotki, gwoździe i wiertarka – a pierwszym efektem wspólnych działań jest wspaniałe logo fundacji wykonane m.in. z kapsli.

To jeszcze nie koniec wolontariatu tej grupy – w planach jest jeszcze wykonanie scenografii, która docelowo stanowić będzie część dekoracji do przedstawienia opowiadającego o trudnych losach ludzi podczas zawirowań wojennych. Oczywiście wszystkie prace wykonywane są z przedmiotów przeznaczonych do wyrzucenia, które dzięki temu zyskują drugie życie.

Młodzi wolontariusze, dzięki zaangażowaniu się w taki wolontariat, nie tylko mają okazję nauczyć się nowych umiejętności rękodzielniczych, ale również poznać ciekawą organizację pozarządową, która w nietuzinkowy sposób uczy ekologii w praktyce.

Wszystkie prace wykonane w czasie wolontariatu będzie można oglądać na wystawie Crush On Trash w Centrum Obywatelskim w Krakowie – ul. Reymonta 20.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *