Wioski Świata

W zeszłym tygodniu w ramach rozwijania kompetencji międzykulturowych i pogłębiania wiedzy o świecie grupa 15 uczestników projektu miała okazję wziąć udział w zwiedzaniu Parku Edukacji Globalnej Wioski Świata.
Podróż rozpoczęła się w afrykańskiej wiosce, gdzie uczestnicy zobaczyli, jak wygląda codzienność najbiedniejszych mieszkańców tego kontynentu.
Następnie uczestnicy przenieśli się do Papui Nowej Gwinei, gdzie odwiedzili tradycyjny dom na palach. Uczestnicy wysłuchali o życiu w niedostępnych papuaskich lasach deszczowych.
Kolejnymi przystankami były mongolska jurta i innuickie igloo. Następnie uczestnicy odwiedzili wioskę Indian z Ameryki Północnej, gdzie poznali różnicę między tipi a wigwamem.
Na koniec czekała ich wizyta w peruwiańskim kamiennym domu z widokiem na slumsy.
Podczas wizyty uczestnicy mieli okazję dotknąć przedmiotów codziennego użytku i rękodzieła, przywiezionych ze wszystkich kontynentów przez misjonarzy. Przewodniczka chętnie opowiadała o kulturze, tradycjach i codziennym życiu w najbiedniejszych rejonach świata. Uczestnicy wysłuchali również o problemach, które dotykają ich mieszkańców: ubóstwie, trudnościach z dostępem do edukacji, migracji i praw człowieka. Dowiedzieli się także nieco o roli wypraw misyjnych w pomocy najuboższym rejonom świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *