Bochnia – 1-sza grupa kończy udział w projekcie!

Czas wakacji to zwykle czas lenistwa i odpoczynku, jednak nie dla wszystkich. Grupa z Bochni składająca się z 12 uczniów, studentów i osób pracujących po opanowaniu trudności związanych ze zdalną pracą i nowymi warunkami ukończyła projekt Aktywni Młodzi.
Jeszcze pod koniec zeszłego roku uczestniczyli oni w śniadaniu międzykulturowym i trzydniowych warsztatach w Poroninie, poświęconych umiejętnościom interpersonalnym. Podczas nich uczestnicy mieli okazję między innymi poznać swoje mocne i słabe strony, przećwiczyć techniki autoprezentacji, komunikacji oraz motywacji. Poruszone zostały również kwestie empatii, tolerancji oraz zasad pracy i współpracy w wielokulturowym środowisku.
W międzyczasie wszyscy uczestnicy odbywali wolontariat w wybranych przez siebie miejscach. Były to Klub Sportowy, Schronisko dla Zwierząt i Stowarzyszenie Rodzin Kolpinga, gdzie młodzież pomagała seniorom w nauce posługiwania się komputerem. Podczas pandemii część uczestników utrzymywała kontakt telefoniczny  z seniorami i oferowała pomoc w codziennych sprawach, takich jak zakupy.
Był to pracowity czas pełen nowych wyznań. Uczestnicy poza zdobytymi kompetencjami społecznymi stali się bardziej otwarci i empatyczni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *