Akcja wolontarystyczna w forcie 52a WINNICA

5 września 2020 roku uczestnicy projektu AKTYWNI MŁODZI spędzili cały dzień w Forcie 52a Winnica – Oddziale MUZEUM TWIERDZY KRAKÓW, gdzie w ramach akcji wolontarystycznej wraz z gospodarzami obiektu – przedstawicielami Fundacji Aktywnej Ochrony Zabytków Techniki i Dziedzictwa Kulturowego Janus – przeprowadzali prace porządkowe w fosie otaczającej fort.
Popołudnie młodzi spędzili przy wspólnym ognisku oraz wysłuchując opowieści o działaniach fundacji i historii obiektu wybudowanego pod koniec XIX wieku i pamiętającego czasy I Wojny Światowej.
Wydarzenie to kończy uczestnictwo w projekcie 2 grupy krakowskiej, ale mamy nadzieję, że kolejni wolontariusze zaangażują się w działania Muzeum Twierdzy Kraków, prowadzonego przez Fundację Janus.

Chcesz zaangażować się społecznie? Brać udział w szkoleniach i akcjach społecznych? Zapraszamy do udziału w projekcie Aktywni Młodzi!