Dlaczego warto być wolontariuszem?

W ostatnich latach wolontariat zyskuje na popularności. Młodzi ludzie coraz chętniej angażują się we wszelkiego rodzaju akcje związane z pomocą.  Jeżeli wciąż nie jesteś pewien czy to dla ciebie, przedstawiamy kilka argumentów, które być może pomogą ci podjąć decyzję.

 

Poznasz ciekawych ludzi i nawiążesz nowe przyjaźnie.
W wolontariaty angażują się ludzie z różnych środowisk. Będziesz miał okazje spotkać osoby z zupełnie innym sposobem patrzenia na świat. Nawet jeżeli będą oni mieć zupełnie inne zainteresowania i tak macie coś wspólnego. Łączy was przecież wspólny cel.
Rozwiniesz swoje umiejętności.
Na samym początku pojawiające się wyzwania mogą wydawać się trudne. Z czasem jednak nauczysz się wszystkiego. Niezależnie czy będzie to pomoc seniorom w codziennych czynnościach, opieka nad zwierzętami w schronisku czy działanie w organizacji non-profit za każdym razem zdobędziesz nowe doświadczenia, które przydadzą ci się w codziennym życiu i pozwolą ci stać się lepszym człowiekiem.
Zyskasz kompetencje potrzebne w pracy i staniesz się bardziej atrakcyjny w oczach pracodawcy.
Według brytyjskich badań osoby działające jako wolontariusze wypadają lepiej na rozmowach o pracę. Taka aktywność pokazuje potencjalnemu pracodawcy, że jesteś zaangażowany, kreatywny i potrafisz radzić sobie z problemami. Wolontariat pozwala także nauczyć się pracy w zespole, zorganizowania i wielu innych kompetencji społecznych. Jest to więc świetna okazja, żeby podrasować swoje CV!
Poczujesz się lepiej.
Naukowcy dowiedli, że praca wolontarystyczna ma pozytywny wpływ zarówno na zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Pomaga zredukować stres, który może powodować różne choroby. Daje poczucie spełnienia i sprawia, że czujesz się szczęśliwszy, a także zwiększa poczucie własnej wartości.
Wesprzesz ważną dla ciebie sprawę i pomożesz zmieniać świat na lepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *