Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej?

Poszukiwania pracy (nawet tej wakacyjnej) i rozmowy kwalifikacyjne bywają bardzo stresujące. Rekruterzy często zadają podchwytliwe pytania, a nerwy wcale nie pomagają wypaść jak najlepiej. Poniżej przedstawiamy kilka porad, które być może pomogą Wam w przygotowaniu się do rozmowy o pracę.

  • Zadbaj o swój wygląd

Pamiętaj, że jest on twoja wizytówką. Ubierz się schludnie, elegancko ale też odpowiednio do miejsca, w którym starasz się o pracę.

  •  Przygotuj się

Przed pójściem na rozmowę warto zapoznać się z zarobkami i warunkami w danej branży. Nie dasz się wtedy zaskoczyć pytaniami o twoje oczekiwania. Będziesz też wiedzieć czego się spodziewać i o co ewentualnie dopytać.

  • Bądź pewny siebie

Staraj się nie pokazać rekruterowi, że się stresujesz. Dokładnie słuchaj pytań, które ci zadaje i odpowiadaj na nie starannie i powoli. Jeżeli bardzo się denerwujesz, weź do dłoni długopis i obracaj go w palcach. Zajmie ci to ręce przy czym nie wygląda nieprofesjonalnie.

  • Nie bój się zdawać pytania

Jeżeli jakieś kwestie wciąż wydają ci się niejasne, spokojnie możesz o nie dopytać. Możesz wykorzystać tę okazję do zapytania jak wygląda typowy dzień pracy czy perspektywy rozwoju. Pokaże to rekruterowi, że jesteś zaangażowany i zainteresowany pracą.

Niezależnie od wyniku rozmowy, nie poddawaj się. Każda z nich to nowe doświadczenie, które pomoże Ci w przyszłej karierze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *