Solidarni z Ukrainą

Świat patrzy obecnie z wielkim niepokojem i przerażeniem na Ukrainę. Myślami jesteśmy z ludźmi tam przebywającymi, wśród nich z blisko 700 Siostrami i Braćmi w Dziele Kolpinga.
Solidaryzując się z nimi, mamy nadzieję i modlimy się o pokojowe rozwiązanie konfliktu z Rosją. Mówimy wspólnie z Międzynarodowym Dziełem Kolpinga: Drogie Siostry i Bracia, jesteśmy z Wami w niepokoju i stoimy u Waszego boku, nie jesteście sami!
W imieniu Dzieła Kolpinga w Polsce przekazaliśmy list ze słowami wsparcia na ręce sekretarza naczelnego Dzieła Kolpinga na Ukrainie, Vasyla Savki:
„Dokładnie przed 8 laty przeżywaliśmy wraz z Wami przełomowe dni zmagań o wolność Waszej  Ojczyzny przesyłając słowa solidarności i poparcia.  Dziś znów  jesteśmy  z Wami w tej wielkiej próbie odwagi i gotowości do je obrony.
W imieniu Dzieła Kolpinga w Polsce, sióstr i braci z naszych Rodzin Kolpinga –  przesyłamy Wam zapewnienie o naszej braterskiej przyjaźni i solidarności w obliczu haniebnego napadu rosyjskiego agresora na wschodnie obszary Waszego Kraju. W Polsce znamy cenę wolności, którą „ krzyżami  się mierzy”, dlatego prosimy Boga o oddalenie groźby wojny, która zawsze jest wielką tragedią i niewybaczalnym  błędem. Wierzymy, że jest wielu ludzi dobrej woli, dzięki którym pokój jest możliwy…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *